برای بستن ESC را فشار دهید


Pakhsh آهنگ های پر طرفدار بهمن ۱۴۰۲
مجید مصطفایی زخمی
پست ویژه آی ریتم


TAMRAN HAMOUN

1 آهنگ

تامران هامون

بیوگرافی تامران هامون

| زمینه تخصصی: آهنگساز، موزیسین، مولف، خواننده، نویسنده، گوینده، بازیگر آماتور

| ژانر کاری: راک، پاپ، فیوژن

| سال شروع کاری: ۱۳۶۸

| ساز تخصصی: کیبورد، پیانو

تامران هامون، Tamran Hamoun، (مهدی شعبانی ) متولد 1354 از گیلان و شهر رشت می باشد. هنر را از خردسالی در کانون پرورش فکری آغاز کرد و در هفت سالگی شاگرد موسیقی استاد شایقی شد. در نه سالگی چند باری برای گروه کودک رادیو دعوت شد و همین امر، راه او را مشخص نمود. تا بیست سالگی علاوه بر نواختن همراه بزرگان موسیقی استان در مراسم ها جنگ ها و یادواره ها بصورت موازی در گویندگی، تئاتر و نویسندگی هم کوشا بود. حاصلش یک آلبوم موسیقی منتشر نشده، دو کتاب شعر، چند داستان کوتاه و ساخت تیتراژ و موسیقی متن سریال های اپیزودی و نود شبی، اجرای زنده در تمام شهرستان های گیلان، نوازندگی کیبورد، تنظیم قطعات پاپ، آلبوم گاو دکفته بازار و .. از جمله فعالیت های وی می باشد. شاگردی استاد باباشکوری و رفیعی در موسیقی و گویندگی، هفت سال نواختن در آمفی تئاتر شهر قصه رشت، بازی در سریال طنز استانی، بعد از رها نمودن تحصیلات دانشگاهی همزمان با خدمت سربازی و قطع همکاری با صداوسیما ارکسترTNT را همراه سه نوازنده دیگر بنا نهاد که دارای محبوبیت و سبک شد و سال ها از آن الگو برداری می شد. بعد از مهاجرت و پاشیده شدن ارکستر تامران به عنوان هنرمندی مستقل شروع به فعالیت کرد. با اینکه در امتحان خوانندگی استاد نوری در تهران قبول شده بود اما تمام آثارش به صورت آزاد منتشر شده اند. از بیست سالگی هم شروع به تدریس موسیقی کرد و جزو اولین هنرمندانی بود که با ضبط موسیقی نوین آشنا بود و چندسالی استودیو برای تولید داشت. چند جلسه ای نزد استاد بابک بیات تلمذ نمود و با فوت آن بزرگوار برای فعالیت به تهران نرفت و شاگرد استاد شروان احمدزاده که با او دوستی دیرین داشت شد. در سی و چهار سالگی شاگرد استاد اجدادی در گویندگی خبر و استاد رضا نیا در خبرنگاری و خبرنویسی شد و مدرک باشگاه خبرنگاران جوان را گرفت و بعد در تحصیل دیپلم موسیقی گرفت و باتوجه به سابقه و مهارت مدرک معادل کسب کرد.

بدون شک نوشتن از هنرمندی میان رشته ای با تخصص موسیقی که بسیار پر کار بوده و به گفته دوستانش تمام زندگیش را وقف آموختن و فعالیت هنری کرده است در این مقال نمی گنجد. اما در پانزده  سال اخیر علاوه بر تولید آثار رادیویی و پادکست و آموزشی و بازی در دو تئاتر و ساخت موسیقی آن ها، دسترسی به آثار تامران هامون راحت تر است. جدید ترین اثر وی به عنوان آهنگساز کتاب شعر و لوح فشرده دکلمه غربت با من میهن بی من از محمد باقر پرهیزکاری (حسام فریاد) می باشد.
تامران همچنان هر شب مشغول اجرای زنده و روز ها مشغول نوشتن و .. می باشد. تعدادی از آثار چند سال اخیر این هنرمند گیلانی رابرایتان به اشتراک میگذاریم که می توانید از آی ریتم دریافت کنید. بی سرزمین، ببخشید، شاعرانه، خاک ایران، خزر، عدالت بی عدالت، فرشته قشنگم، فراموش کردنت سخته، تو آنی،‌ لبخند مصنوعی،‌ برف واره (گیلکی)،‌ قول وقرار (گیلکی)، پیشکشی (گیلکی) و .. از جمله آهنگ های وی هستند.