برای بستن ESC را فشار دهید


Pakhsh پست ویژه آی ریتم
عماد طالب زاده به جای من
مسیح و آرش آخر بهار
یوسف زمانی نمیاد رو دستت
اشوان وقتشه بری
بهنام بانی شب عشق
گرشا رضایی منو با خودت ببر
حمید عسکری نیمه شب
سعید کیان نارفیق


KIMIAGAR

2 آهنگ

کیمیاگر

بیوگرافی کیمیاگر

| زمینه تخصصی: خواننده، آهنگساز، ترانه سرا

| ژانر کاری: رپ فارسی

| سال شروع کاری: ۱۳۸۴

| ساز تخصصی: پیانو

کیمیاگر، Kimiagar، رپر فارسی، متولد سال ۱۳۶۸ از اصفهان خواننده، آهنگساز ساز و ترانه سرا در سبک رپ فارسی و ساکن لندن است. از سن ۱۶ سالگی با علاقه به آهنگسازی در سبک های هاوس و الکترونیک وارد عرصه موسیقی شد و با ساختن ریمیکس برای خوانندگان مختلف در اروپا، و نوآوری در قطعات گوناگون موسیقی برای فیلم و بازی های کامپیوتری به کار خود ادامه داد. وی اولین آهنگ خود در سبک رپ فارسی به نام “خونه های آجری” را در سال ۲۰۱۹ میلادی در لندن منتشر کرد.

تک آهنگ بعدی این هنرمند آهنگ “سلام تنهایی” بود که در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شد. شرکت کلتکس caltex records در سال ۲۰۲۱ میلادی برای انتشار اولین آلبوم رسمی این هنرمند ابراز علاقه و درخواست همکاری کرد ولی به دلیل خطوط قرمز موجود در این شرکت و درخواست های مکرر تغییر در محتوای شعر و کنترل آثار هنری، کیمیاگر با شرکت کلتکس توافق نکرد و به صورت هنرمند مستقل به کار خود ادامه داد.
در همین سال آهنگ “شیش و نیم”، برگرفته شده از شخصیت ناصر خاکزاد که توسط نوید محمدزاده در فیلم متری شیش و نیم بود منتشر شد. آهنگ “سکانس آخر” هم یک ماه بعد از آن منتشر شد.
هنگ درام، چنگ، سنتور، و دف از ساز های مورد علاقه این هنرمند هستند. موسیقی کیمیاگر تلفیقی از موسیقی الکترونیک با بیت های آرام و گاهی حضور ساز های سنتی ایرانی در قالب موسیقی فیلم و سینما است. آهنگ بعدی این هنرمند نام “پول، زن، خدا” به زودی منتشر خواهد شد.
خونه های آجری، سلام تنهایی، شیش و نیم، سکانس آخر از جمله آهنگ های وی هستند که در بازار مارکت موسیقی منتشر کرده است. Kimiagar
آیدی اینستاگرام وی
KimiagarMusic@