نقش ساز زنده در موسیقی گزارش خبری آی ریتم

تیتر: نقش ساز زنده در آهنگ ها با احسان کریمی

برای خواندن خبر به ادامه مطلب مراجعه نمایید

به گزارش بخش خبر سایت آی ریتم، امروز به سراغ تنظیم کننده و آهنگساز ایرانی، احسان کریمی رفته ایم تا گفت و گوی ویژه ای با ایشان درباره نقش ساز زنده در یک موسیقی بپردازیم. احسان کریمی یکی از تنظیم کننده های موفق این روز های بازار موسیقی در سال 1402 بوده که توانسته است در یک سال 150 قطعه موفق را به بازار با صدای هنرمندان بسیاری را عرضه کند.

نقش ساز زنده از زبان احسان کریمی

احسان معتقد است: در موسیقی کنونی ساز زنده می تواند جایگاه ویژه ای داشته باشد چرا که باعث ماندگاری بیشتر یک قطعه موسیقی خواهد شد. قطعا این ماندگاری نیز بر اساس لهجه و تاچ آن نوازنده خواهد بود که هر چه قدر توانایی مهارت بیشتری در نواختن داشته باشد می تواند احساس بهتری را به قطعه دهد.

او افزود: با پیشرفت تکنولوژی و بهره گیری بسیاری از هوش مصنوعی شاید شاهد حضور کمتری از نوازنده در قطعه های جدید بوده ایم ولی لازم به ذکر است هیچ چیزی طبیعی بودن یک ساز و طبیعی بودن یک انسان واقعی نوازنده را نمی تواند بیان کند. هر چند استفاده اصولی و درست در تنظیم از طریق هوش مصنوعی همانند شکل دادن چند ساز کنار هم و تشخیص تمیز بودن آن ها کمک شایانی می کند، پس طبیعتا استفاده درست از هوش مصنوعی سرعت عملکرد را بهبود می یابد.

احسان کریمی اضافه کرد: ساز زنده زیبایی کلام یک خواننده را بیشتر می کند چرا که ساز هم همانند خواننده حرف می زند و دارای احساس می باشد. پیشنهاد بنده حقیر در موسیقی به عنوان کوچکترین عضو خانواده موسیقی ایران به همکارانم این هستش که استفاده زیادی از ساز زنده در کارهایشان داشته باشند و نگذارند که برخی افراد موسیقی را به مسیر نادرستی پیش ببرند.

برچسب گذاری شده در: